Tip

Fake Bake Original Self-Tan Lotion 170ml

Základný samoopaľovací produkt Fake Bake určený pre začiatočníkov. Veľmi ľahko sa používa a vytvára naozaj prirodzené bronzové opálenie. Vďaka tomu sa stal veľmi obľúbeným aj pre zákazníkov s Vitiligom, alebo lokálnymi pigmentovými škvrnami...


  • Skladom
    Môžeme doručiť do: 2.3.2021
€39,90
Kategória: Produkty na Vitiligo
Použitie: Na telo aj na tvár
Typ pokožky: Vhodný pre bledé-stredne tmavé typy pokožky
Konzistencia: Krémová
Vôňa: Neparfumovaný - zemitá vôňa
Zloženie: Bez PARABENOV a chem. konzervantov
Test: Netestovaný na zvieratách
 

Samoopaľovací krém na Vitiligo

 

Fake Bake Original je základný samoopaľovací produkt vhodný pre začiatočníkov a ľudí, ktorí so samoopaľovaním nemajú veľké skúsenosti. Má krémovú konzistenciu, veľmi ľahko sa používa a vytvára naozaj prirodzené bronzové opálenie. Vďaka tomu sa stal veľmi obľúbeným aj pre zákazníkov s Vitiligom, alebo lokálnymi pigmentovými škvrnami. Už po prvom použití výrazne zjemňuje depigmentáciu, alebo ju úplne prekryje (záleží od rozsahu).

Ako jediný z ponuky produktov od Fake Bake nie je parfumovaný a preto má svoju charakteristickú zemitú vôňu, ktorá viac vyhovuje ľuďom, čo nemajú radi tropické a sladké vône.

Tento produkt funguje na kombinácii prírodných látok DHA, DMI a erytrulózy, ktoré po nanesení na pokožku pôsobia na melanín vo vrchných vrstvách pokožky a vytvárajú okamžité opálenie. Samoopaľovacie látky prenikajú aj do vrstiev pokožky bez pigmentu, ktoré stmavujú a zjednocujú tak výsledný odtieň. Depigmentácia sa tak výrazne zjemní, alebo úplne prekryje (výsledok je individuálny - podľa rozsahu a obsahu melanínu v pokožke).

Proces je rovnaký ako pri prirodzenom opaľovaní na slnku, no bez škodlivého UV žiarenia. Výsledné opálenie sa vždy prispôsobí tónu vašej pokožky, ktorý stmaví o pár odtieňov vždy tak, aby vyzeralo prirodzene. To je zároveň hlavný rozdiel od bežných samoopaľovacích prípravkov, ktoré farbia pokožku zvonku, vytvárajú neprirodzené oranžové odtiene, škvrny, prípadne sa otierajú o šaty.

Fake Bake Original neobsahuje žiadne farbivá okrem sprievodnej farby (Show where it goes formula), ktorá sa do prípravku pridáva zámerne preto, aby indikovala miesta, kde už bol krém nanesený. To zaručí rovnomerné rozotretie po pokožke. Samoopaľovacie látky sú totiž bezfarebné.

 

APLIKÁCIA


Pred prvou aplikáciou samoopaľovacieho prípravku Fake Bake Original odporúčame urobiť si telový peeling, ktorý pokožku jemne očistí a odstráni odumreté bunky epidermy. Pokožka potom ľahšie vstrebáva samoopaľovacie látky a opálenie vydrží dlhšie. Ideálne je použitie niektorej z peelingových rukavíc z našej ponuky doplnkových produktov.

Peelingovú procedúru, holenie, depiláciu, epiláciu a pod. odporúčame vykonávať minimálne 24hod. pred aplikáciou samoopaľovacieho prípravku, aby pokožka mala čas sa dostatočne zregenerovať a upokojiť.

V prípade, ak vynecháte peeling, odporúčame výdatnú sprchu a dôkladné zmytie sprchového prípravku z pokožky. Po umytí a dôkladnom osušení môžete pristúpiť k samotnej aplikácii samoopaľovacieho prípravku na čistú a suchú pokožku bez make-upu, líčidiel, deodorantu, parfumu, akýchkoľvek krémov a inej kozmetiky.

Nasaďte si aplikačné rukavice a začnite nanášať krúživými pohybmi rovnomerne po pokožke celého tela. Aplikačné rukavice sú súčasťou balenia a ich použitie je veľmi dôležité. Nikdy neaplikujte prípravok bez rukavíc. Ideálne je začať nohami a plynule prejsť až ku krku, na koniec tvár.

Pre dokončenie aplikačnej procedúry si opatrne vyzlečte rukavice a opakom rúk pretrite prsty a vrchnú časť rúk. Použite pri tom len minimum krému a prípravok nevtierajte medzi prsty. (Pozri aplikačné video) Nepoužívajte dlane, pretože hrubá vrstva pokožky na dlaniach by sa nepekne zafarbila.

 

 

Zhruba po 5 minútach po aplikácii sa môžete obliecť. Oblečte si však voľnejšie oblečenie. Reakčný čas, pri ktorom sa krém úplne vstrebe do pokožky a vytvorí tak požadovaný odtieň, je od 4 do 6 hodín. To je doba, kedy sa opálenie rozvinie naplno.

V tomto čase nie je vhodné vykonávať činnosti spojené s nadmernou fyzickou záťažou (následné potenie), vystavovať sa vplyvom počasia (dážď, sneženie), venovať sa činnostiam, ktoré priamo vplývajú na ľudskú pokožku. Najvhodnejšia je aplikácia pred spaním, prípadne vtedy, ak už nemáte pred sebou namáhavejší program (poobede-večer).


Samoopaľovací prípravok môže počas reakčnej doby zanechať farebné stopy na oblečení. Sprievodná farba, ktorá tieto stopy zanecháva je však na vodnej báze, preto sa ľahko čistí bežnými prostriedkami. Po prvom dôkladnom umytí pokožky sa táto farba odstráni a tým sa 100% vylúči možnosť ďalšieho zafarbenia oblečenia.


Po uplynutí doby potrebnej na reakciu si doprajte výdatnú sprchu, ktorou dôkladne zmyjete zostatky sprievodnej farby z vašej pokožky. Nebojte sa poriadne umyť akýmkoľvek sprchovým gélom, mydlom, sprch.krémom a pod. Nepoužívajte však už peeling, ani peelingové rukavice, alebo sprchové prípravky s obsahom peelingových častíc.

Následne je potrebná hydratácia pokožky. Pravidelná hydratácia je jeden z najlepších spôsobov, ako si zachovať sviežu a zdravú pokožku a zároveň jeden z najdôležitejších krokov, ako si udržať získané opálenie so 100% výsledkom počas celej doby jeho trvania! Na hydratáciu môžete použiť akýkoľvek hydratačný produkt (bežné hydratačné mlieko, olej, maslo a pod.)

Ak Vám výsledný efekt opálenia nepostačuje, alebo sú pigmentové škvrny stále viditeľné, môžete aplikáciu po 24hod. zopakovať, no už bez peelingovej procedúry. Aplikovať môžete aj lokálne len na depigmentovanú oblasť. Pre udržanie už postačí aplikácia každých 7-10 dní, podľa životného štýlu.

 

Najčastejšie otázky a odpovede ohľadom našich produktov a ich aplikácie nájdete v FAQ

 


Samoopaľovací prípravok neobsahuje UV filtre a nechráni pokožku pred slnečným žiarením.  Po použití sa telo vystavené priamemu pôsobeniu slnečného žiarenia opáli rovnako. Je preto vhodným a zdravým spôsobom, ako byť opálený nepretržite pred, počas i po letnej sezóne. "Opaľujte sa však s rozumom."


Pridať hodnotenie
5
8x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
S Avatar autora | 26.11.2020
S vitilogom sa mi veľmi ťažko žije a vďaka tomuto samoopalovaciemu krému je moje vitilogo úplne neviditeľné. Super produkt, odporúčam!!
5
K Avatar autora | 24.11.2020
Som veľmi spokojná, cítim sa v koži perfektne:-) Už som dávno hľadala prípravok, ktorý by mi pomohol prežiť leto bez obáv a zlých pocitov. Tento produkt je perfektný, splnil moje očakávania, ďakujem vám:)
5
Z Avatar autora | 3.6.2019
Tento krém bola moja prvá skúsenosť so samoopalovacím produktom a ak budem potrebovať získať nádych opálenia, určite po ňom opäť siahnem. Žiadne fľaky, ani zafarbené oblečenie som nemala. Takže splnil účel na plnej čiare.
5
DL Avatar autora | 17.4.2019
Zo všetkých krémov (a to som ich už vyskúšala hafo) mi tento vyhovuje najviac. Nie je to taká vodička, ale tuhšie mlieko, ktoré sa mi natiera lepšie. Smrdia mi sladké, exotické vône a tento ju má takú neutrálnu, čo mi vyhovuje. Čo sa týka odtieňu pokožky, teda opálenia, je naozaj pekný, ako od mora :) Za mňa 5 z 5 hviezdičiek
4
Z Avatar autora | 12.5.2018
Produkt sa dobre nanasa a nesmrdi co je velke plus. Odtien opalenia sa mi tiez paci. Zda sa mi vsak ze vydrz nie je az taka dobra. Rychlo “opalenie” mizne
5
M Avatar autora | 11.7.2017
Pred rokom som použila tento základný samoopaľovaci produkt. Bola som nadmieru spokojná. Vytvoril dokonalú farbu opálenia. Ak niekde naozaj vznikli škvrnky, tak to bolo mojou vinou, že som zanedbala dokonale rozotretie rukavicou napr. oblasť členkov, päty alebo lakťov a kolien. Ale časom ,ako som si zvykla na nanášanie rukavicou Mitt sa to zdonaľovalo až do super výsledku. Kedže týmto prípravkom som si predlžovala prirodzene opálenie alebo nahrádzala skoré jarné lúče, tak som to balenie v priebehu sezóny nepoužila. Po dlhšom skladovaní prípravok získal namiesto hnedej mierne zelenkavu farbu ale to bolo len oxidovaním prípravku. Skúsila som ho použiť a konečný efekt bolo pekné opálenie po umytí. Inak mám citlivú pokožku a často nemôžem použiť neoverenú kozmetiku ale s týmto nebol žiaden problém. Tento rok som si objednala 60 minutový a už sa teším kedy mi príde
4
J Avatar autora | 1.6.2017
Oplatí sa investovať do dobrého samoopalovacieho krému. V porovnaní s ostatnými krásna prirodzená farba, žiadne fľaky.
5
P Avatar autora | 13.4.2016
Bola som veľmi skeptická voči samoopaľovacím výrobkom, kvôli flekom, oranžovej farbe pleti a možnej alergii, nakoľko mám naozaj citlivú pleť. Ale musím povedať, že tento výrobok naplnil moje očakávania nad mieru a tá cena, ktorá ma tiež odrádzala, je naozaj adekvátna. Môžem len odporučiť!:)
5
L Avatar autora | 11.3.2016
Vytvára krásne opálenie!
5
P Avatar autora | 10.2.2016
Super krém, maximálna spokojnosť :)