Blog

Prečo je tak dôležité urobiť si jarný peeling pokožky?

Pokožka je jedným z najdôležitejších a najväčších orgánov tela. Nielenže nás chráni pred vonkajšími vplyvmi, ale zamedzuje tiež preniknutiu baktérií a vírusov do tela. Je veľmi dôležité, aby sme sa o ňu dostatočne starali. Niet nad zdravo vyzerajúcu, pružnú a hydratovanú pokožku, ktorá pôsobí sviežo a mlado.

7 Tipov ako sa správne a zdravo opaľovať

Dovolenková sezóna je v plnom prúde, niektorí už oddychujú, iní sa ešte len chystajú na vytúžený oddych do svojej obľúbenej destinácie. Voda, slnko a relax je hlavným bodom programu. Tisíce dovolenkujúcich majú jednu spoločnú aktivitu: Opaľovanie!

6 Najobľúbenejších spôsobov opaľovania

Tesne pred príchodom opaľovacej sezóny je ideálny čas porozmýšľať, aký spôsob získavania bronzovej sexi pokožky, bude pre vás najlepší. Možností je vcelku dosť, poďme si teda rozobrať šesť najobľúbenejších.

Test produktov na prekrytie Vitiliga!

S príchodom leta a stále pribúdajúcimi slnečnými dňami pomaly odkladáme dlhé rukávy a nohavice nahradia šortky, či sukňa. Obedné slniečko je naozaj príjemné a dodáva nám potrebnú energiu. S postupným odhaľovaním pokožky však ukazujeme aj to, čo sme celú zimu skrývali pod šatami.

Firemný večierok v zlatom šate

Pomaly, ale isto sa blížia naše najobľúbenejšie sviatky. Ešte predtým, ako začne nákupný maratón a celodenná príprava dobrôt od výmyslu sveta, máte mnohí možnosť zažiariť niekde inde, ako v kuchyni pri sporáku. Firemný večierok pred Vianocami je na to priam stvorený.

Aký dôležitý je (slnečný) vitamín D?

Význam vitamínu D v našom tele je často podceňovaný, no pre správne fungovanie organizmu a celkové zdravie je nevyhnutný. Ako si ho správne doplniť? Zvýšeným pobytom na slnku, alebo stravou?

Bronzová pokožka do svadobných šiat. Ako na to?

Plánovanie svadby je jednou z najdôležitejších a najkomplikovanejších životných udalostí.  Myslíte na viac ako milión vecí (miesto, výzdoba, dekorácie, kvety, menu, pozvánky, šaty, v neposlednom rade vizáž, účes, make-up, doplnky, ...).

Solárium – kedysi univerzálny všeliek, dnes hrozba!

Soláriá zrejme netreba predstavovať. Zariadenia na umelú produkciu UV žiarenia za účelom opálenia sa u nás udomácnili začiatkom 90 rokov a okamžite sa stali veľmi obľúbenými. Najmä z dôvodu, že poskytovali okamžité opálenie viditeľné už po pár minútach. Plnohodnotne tak nahradzovalo pomalé a nezáživné opaľovanie na slnku. Opálenie bolo navyše dostupné po celý rok, bez ohľadu na ročné obdobie, či počasie.

Ako správne hydratovať pokožku?

70% ľudského tela tvorí voda. Bez vody v tele by sa nám žilo len veľmi ťažko. To isté, čo sa stane s rastlinou, ktorá ostane bez vody, môžeme pozorovať aj na našom tele. Pokožka sa scvrkáva, tvrdne a stráca svoju pružnosť… Bez vody doslova vädne. Leto aj zima sú pre pokožku pomerne náročné obdobia. V lete, pri opaľovaní, si vyžaduje zvýšenú starostlivosť, rovnako ako v zime, keď je vystavená mrazu, vetru a rýchlejšie sa vysúša.

Stránka 1 z 2 - 12 položiek celkom