Ako si udržať a predĺžiť dovolenkové opálenie?

Letné prázdniny pomaly končia a väčšina z vás má už letnú dovolenku za sebou, ste oddýchnutí, zrelaxovaní a plní energie. Pokožka je krásne bronzová a všetci samozrejme chceme, aby taká vydržala čo najdlhšie. Bez ohľadu na to, akým spôsobom ste svoj dokonalý odtieň získali ( o najobľúbenejších formách opaľovania si môžete prečítať v tomto článku ), vaše opálenie nevydrží večne a to, ako skoro oň prídete, je len vo vašich rukách.

 

ako-si-udrzat-opalenie

 

Počas leta dávame svojej pokožke poriadne zabrať. Vplyvom slnka, morskej, či chlórovej vody v bazéne sa pokožka namáha a celkovo vyčerpáva. Následne vysychá a sama sa pomaly regeneruje vytváraním nových vrstiev. Súbežne sa však zbavuje aj starých vrstiev a tým odchádza opálenie a vy postupne blednete.

 

Dáme vám preto niekoľko tipov, ako tento proces čo najviac spomaliť a tým si udržať svoje opálenie čo najdlhšie.

 

Hydratácia pokožky

Hydratácia je základom života ako-takého a pri udržaní letného opálenia hrá zásadnú rolu. Na hydratáciu pokožky nezabúdame počas opaľovania, no po príchode domov ju zväčša odsúvate na druhú koľaj. Jednorazové použitie krému po opaľovaní určite nestačí. Kolotoč povinností je neúprosný, času je málo, no bronzový odtieň opálenia si dokážete predĺžiť len dôslednou a pravidelnou hydratáciu pokožky.

Ideálny je interval ráno a večer, v najlepšom prípade vždy, keď máte suchý, ťahavý pocit.

Pokiaľ ide o zloženie hydratačných prípravkov, ideálne sú paradoxne produkty s najnižším obsahom vody. Najlepšie je v tomto prípade použitie prírodných olejov a tukov. Tie sa prirodzene vstrebú do pokožky, hydratujú ju a vyživujú.

 

 

Vnútorná hydratácia

Pri hydratácii zvonka nekončíme. Ďalšou veľmi potrebnou časťou pre udržanie opálenia je vnútorná hydratácia = pitný režim. Poviete si: „Samozrejme, to je jasné“. Ale priznajte, kto z vás dodržiava pitný režim cez letné mesiace a hlavne v období dovoleniek?

V potrebnej miere skoro nikto.

Pamätajte, že do pitného režimu sa nepočíta káva (ani latte), alkohol, sladené drinky a pod.. Najlepšie doplnenie pitného režimu je minerálnou vodou, čistou vodou, či kvalitným bylinkovým a zeleným čajom.

 

 

Profesionálne produkty na udržanie opálenia

Plné (tmavé) opálenie, ktoré ste si priniesli z dovolenky vydrží cca 2-3 týždne. Postupne začína blednúťdo 1-2 mesiacov (podľa starostlivosti) sa úplne stratí. Ak sa svojho krásneho, snedého opálenia nechcete vzdať, ideálnym riešením je použitie samoopaľovacích prípravkov. Nie však hocijakých, ale špeciálne určených na udržanie opálenia.

Od ostatných samoopaľovacích produktov sa odlišujú najmä v tom, že neobsahujú sprievodnú farbu (indikátor), ktorý je potrebné po aplikácii zmyť. Produkty na udržanie opálenia sú v jednoduchosti hydratačné krémy s obsahom samoopaľovacích látok na báze prírodných cukrov.

V našej ponuke nájdete dva: Fake Bake SPORT pre ľudí s aktívnym životným štýlom a He-Shi GRADUAL pre bežných používateľov.

 

Fake-Bake-Sport

Fake Bake Sport Daily Tan 236ml >

He-shi-gradual

He-Shi Day To Day Gradual Tan 200ml >

 

 

Pravidelným používaním týchto prípravkov bude pokožka dokonale hydratovaná a v podstate nikdy nevybledne. Hydratácia spomalí odlupovanie pokožky (blednutie) a opálený odtieň neustále doplňujú samoopaľovacie látky. Nakoľko ide o prírodné cukry, farba opálenia sa ani v najmenšom nemení a svoj dovolenkový odtieň si môžete udržať i počas jesene, či zimy.

 

Dodržiavaním týchto jednoduchých tipov si nielen udržíte svieži mladistvý vzhľad pokožky, ale zároveň neprídete o krásny opálený odtieň, ktorý vám tak pristane.