Ako správne aplikovať samoopaľovacie produkty?

Vytvoriť si opálenie pomocou samoopaľovacích prípravkov patrí medzi najrýchlejšie a zároveň najzdravšie formy opaľovania. Dokonalý bronzový odtieň za pár minút z pohodlia domova, kto by odolal?

Aby bol výsledok naozaj dokonalý a vaše opálenie 100% nielen bezprostredne po použití samoopaľovacieho prípravku, ale aj počas celej doby jeho trvania, je veľmi dôležité dodržať správny postup prípravy pokožky a tiež postup aplikácie.

 

ako-aplikovat-samoopalovaci-krem

 

PRED APLIKÁCIOU

Pred prvou aplikáciou samoopaľovacieho prípravku je dôležité urobiť si peeling celého tela, ktorý pokožku jemne očistí a odstráni odumreté bunky. Zvýšenú pozornosť venujte najmä lakťom, kolenám, členkom a miestam, kde je pokožka najsuchšia.

Odporúčame použitie niektorej z peelingových rukavíc z našej ponuky doplnkových produktov.

Peelingovú procedúru je najvhodnejšie vykonávať pri sprchovaní, alebo kúpaní. Na peelingovú rukavicu naneste potrebné množstvo obľúbeného čistiaceho prípravku (sprch. gélu, mydla a pod.) a jemne masírujte pokožku krúživými pohybmi. Pre znásobenie efektu môžete použiť v kombinácii s peelingom.

Pri peelingu pred aplikáciou samoopaľovacích produktov nepoužívajte čistiace prípravky s hydratačnými zložkami (krémové-olejové), pretože by mohli reagovať so samoopaľovacími látkami, prípadne by na pokožke mohli zanechať neviditeľný film (krémový povlak), ktorý by mohol spôsobiť nerovnomerné vstrebanie opálenia (škvrny, fľaky, alebo skrátené trvanie opálenia).

Peeling, holenie, depiláciu, epiláciu a pod. odporúčame vykonávať minimálne 24hodín (ideálne 48 hod.) pred aplikáciou samoopaľovacieho prípravku, aby pokožka mala čas sa dostatočne zregenerovať a upokojiť.

Pred samotnou aplikáciou je ideálne dať si naozaj výdatnú (horúcu) sprchu, ktorou z tela zmyjete všetky zvyšky inej kozmetiky a jemnú mastnotu. Sprchu zakončite studenšou vodou pre stiahnutie pórov. Po umytí a dôkladnom osušení môžete pristúpiť k samotnej aplikácii samoopaľovacieho prípravku na čistú a suchú pokožku bez make-upu, líčidiel, deodorantu, parfumu, akýchkoľvek krémov, olejov a inej kozmetiky.

 

 

APLIKÁCIA

Ak sú v balení vami vybraného samoopaľovacieho produktu aplikačné rukavice, nasaďte si ich a začnite nanášať prípravok krúživými pohybmi rovnomerne po pokožke celého tela. Ideálne je začať nohami a plynule prejsť až ku krku, na koniec tvár. Ako pomôcka vám poslúži aplikačné video, ktoré nájdete v detaile každého základného produktu z našej ponuky.

Pre dokončenie aplikačnej procedúry si opatrne vyzlečte rukavice a opakom rúk pretrite prsty a vrchnú časť rúk. Použite pri tom len minimum produktu a samoopaľovací prípravok nevtierajte medzi prsty. Nepoužívajte dlane, pretože hrubá vrstva pokožky na dlaniach by sa nepekne zafarbila.

Krémové a penové produkty sa aplikujú pomocou aplikačných rukavíc, ktoré sú súčasťou balenia.

Tekuté mlieka (Liquid) majú v balení navyše špeciálnu Mitt rukavicu, pomocou ktorej sa samoopaľovacia emulzia rovnomerne rozotiera po pokožke.

Hydratačné samoopaľovacie produkty na každodenné použitie neobsahujú rukavice a aplikujú sa bez nich.

 

 

PO APLIKÁCII

Oblečte si tmavšie a voľnejšie oblečenie. Po aplikácii je pokožka okamžite hnedá - to však nie je opálenie, ale len indikačná (sprievodná) farba, aby bolo pri aplikácii vidieť, kde už bol samoopaľovací prípravok nanesený a kde nie. Vďaka indikačnej (sprievodnej) farbe je rozotieranie rovnomerné a nemôže sa stať, že niektoré miesta na pokožke vynecháte. Je to jediná farba obsiahnutá v produkte, samoopaľovacie zložky (prírodné triesloviny) sú totiž okom neviditeľné.

(Neplatí pre hydratačné produkty na každodenné použitie, resp. pre produkty bez sprievodnej-indikačnej farby).

 

 


Samoopaľovací prípravok môže počas reakčnej doby zanechať farebné stopy na oblečení. Sprievodná farba, ktorá tieto stopy zanecháva je však na vodnej báze, preto sa ľahko čistí bežnými prostriedkami. Po prvom dôkladnom umytí pokožky sa táto farba odstráni a tým sa 100% vylúči možnosť ďalšieho zafarbenia oblečenia.


 

 

Na vytvorenie požadovaného opálenia je potrebné samoopaľovací prípravok nechať pôsobiť od 1, až do 8 hodín, prípadne celú noc. Čas potrebný pre vytvorenie opálenia je individuálny, podľa konkrétneho samoopaľovacieho prípravku.

Platí tu však pravidlo, čím dlhšie si necháte samoopaľovací prípravok pôsobiť, tým bude výsledné opálenie tmavšie a výraznejšie.

V tomto čase nie je vhodné vykonávať činnosti spojené s nadmernou fyzickou záťažou (následné potenie), vystavovať sa vplyvom počasia (dážď, sneženie), venovať sa činnostiam, ktoré priamo vplývajú na ľudskú pokožku.

Posledným krokom je opäť výdatná sprcha, no tento krát už bez peelingu, hubky, alebo čistiacej lufy. Použiť môžete akýkoľvek sprchový prípravok, gél, krém (samozrejme bez peelingových častíc) a dôkladne opláchnite zvyšky sprievodnej farby, ktorá na pokožke zostala po aplikácii.

Bezprostredne po osprchovaní pokožku osušte a uzamknite svoje nové opálenie tak, že sa naozaj poctivo hydratujete mliekom, olejom, alebo telovým maslom.

CCA 12 hodín po sprche sa ešte samoopaľovacie zložky v pokožke rozvíjajú, takže výsledné opálenie je naplno rozvinuté až 24 hodín po aplikácii samoopaľovcieho prípravku.

Vzniknuté opálenie je súčasť pokožky a funguje rovnako, ako opálenie získané na slnku. Rovnaká je preto aj starostlivosť. Pre čo najdlhšie udržanie je potrebná pravidelná hydratácia pokožky počas celej doby trvania opálenia.

 

Ak Vám výsledný efekt opálenia nepostačuje, pre tmavší odtieň môžete aplikáciu zopakovať no už bez peelingovej procedúry (pred aplikáciou použite len sprchu). Opätovnou aplikáciou samoopaľovacieho prípravku znásobujete výsledné opálenie.

Pre udržanie opálenia už postačí aplikácia každých 7-10 dní, podľa životného štýlu.

 

Dúfame, že vám tento univerzálny postup pre aplikáciu našich Samoopaľovacích prípravkov pomôže pre dosiahnutie dokonalého bronzového opálenie počas celého roka.

 

 


V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať náš zákaznícky servis HOTLINE: 0948 650 699

Odpovede na najčastejšie otázky nájdete na stránke FAQ

 

Späť do obchodu