Blog, Strana 2

Solárium – kedysi univerzálny všeliek, dnes hrozba!

Soláriá zrejme netreba predstavovať. Zariadenia na umelú produkciu UV žiarenia za účelom opálenia sa u nás udomácnili začiatkom 90 rokov a okamžite sa stali veľmi obľúbenými. Najmä z dôvodu, že poskytovali okamžité opálenie viditeľné už po pár minútach. Plnohodnotne tak nahradzovalo pomalé a nezáživné opaľovanie na slnku. Opálenie bolo navyše dostupné po celý rok, bez ohľadu na ročné obdobie, či počasie.

Ako správne hydratovať pokožku?

70% ľudského tela tvorí voda. Bez vody v tele by sa nám žilo len veľmi ťažko. To isté, čo sa stane s rastlinou, ktorá ostane bez vody, môžeme pozorovať aj na našom tele. Pokožka sa scvrkáva, tvrdne a stráca svoju pružnosť… Bez vody doslova vädne. Leto aj zima sú pre pokožku pomerne náročné obdobia. V lete, pri opaľovaní, si vyžaduje zvýšenú starostlivosť, rovnako ako v zime, keď je vystavená mrazu, vetru a rýchlejšie sa vysúša.

Opálená, či bledá? Aký odtieň pokožky si vybrať?

Je lepšie mať porcelánovú pleť, alebo byť bronzovo opálený? Názory na túto „shakespearovskú“ otázku sa líšia. Odtieň pleti (fototyp) je geneticky daný, no záleží len na vás, či sa so svojim prirodzeným odtieňom uspokojíte, alebo sa rozhodnete pre cielené stmavenie svojej pokožky opaľovaním.

Samoopalovacisvet od dnes bloguje

Všetky informácie o opaľovaní na jednom mieste, jasne a prehľadne na našom novom blogu. Prvý blog o opaľovaní venovaný nielen našim zákazníkom, ale aj širokej verejnosti a všetkým tým, ktorí chcú vedieť, ako získať krásny bronzový odtieň bez zbytočného poškodenia pokožky.

Stránka 2 z 2 - 14 položiek celkom